Novinky

Novinka

Konference a přednáška k tématu migrace v Africe

V tomto měsíci se v Praze uskuteční dvě zajímavé akce k tématu migrace.

První je přednáška Zuzany Uhde s názvem Transnacionální migrace a Afrika: Uganda v globálním geopolitickém kontextu. Přednáška se uskuteční dne 17. 10. 2019 v 16:00 hodin v zasedací místnosti 207, Jilská 1, Praha 1.

Další informace můžete nalézt zde.

Druhou událostí je konference s názvem Geopolitics and Transnational Migration. Ta je organizována Zuzanou Uhde z SÚ AVČR a Petrou Ezzeddine z FHS UK jako součást výzkumného programu "Global Conflict and Local Interactions".

Mezinárodní konference se uskuteční dne 25. října 2019 v Akademickém konferenčním centru, Husova 4a, Praha 1. 

Pro více informací a registraci navštivte tyto stránky: http://globalnikonflikty.cz/archives/2510.

více >>
Novinka

V Praze proběhne konference Asixoxe a přednáška Iriny Turner

Další ročník konference Asixoxe - Let´s Talk! proběhne ve dnech 17. - 18. června. Konferenci pořádá ČAAS a FÚ AVČR. Více informací o konferenci naleznete na facebookových stránkách akce.

Den po skončení konference, 19. června, pak zájemci moho navštívit přednášku Dr. Iriny Turner Does Facebook eats up Airwaves. Přednáška se uskuteční od 15:30 v Kampusu Hybernská. Více informací naleznete na facebookové události.

více >>
Novinka

Call for papers: Viva Africa 2019

Univerzita Palackého Olomouc ve spolupráci s Univerzitou Hradec Králové a Metropoliticní Univerzitou Praha pod záštitou České asociace pro africká studia vyhlašuje call for papers na konferenci Viva Africa 2019. Tématem konference je: Multiple entanglements in African politics

Kompletní výzvu naleznete zde.

Deadline pro zasílání příspěvků je 30. června 2019. Své příspěvky můžete zasílat na adresu: viva.africa.conference@gmail.com.

Samotná konference se bude konat ve dnech 28.-29. listopadu na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Vybrané příspěvky budou po recenzním řízení publikovány v časopise Modern Africa.

více >>
© 2023 Africka studia
Design by Hana Novotna, Code by JBM